Zimski sportovi

17.03.2018 15:43    Zimski sportovi   0 Shiffrin slavila u posljednjoj utrci slaloma u sezoni U posljednjoj utrci slalom za ovu sezonu koji je održan u švedskom Areu pobjedu je upisala Mikaela Shiffrin. Shiffrin je još jednom pokazala svoju snagu i perfektno odvozila posljednji slalom u sezoni. Američka skijašica je rutinski stigla do pobjede ispred Wendy Holdener koja je na kraju zaostajala 1,58 sekundi.
17.03.2018 10:01    Zimski sportovi   0 ​Hrvat osvojio zlato na Paraolimpijadi: Dino Sokolović pobijedio u slalomu Dino Sokolović osvojio je naslov paraolimpijskog pobjednika u slalomu za sjedeće skijaše na 12. ZPOI u Pjongčangu.
25.02.2018 17:41    Zimski sportovi   0 VIDEO ​Rusi prekršili sankcije i iz sveg glasa otpjevali himnu Ruski hokejaši i navijači proslavili su osvajanje zlatne olimpijske medalje pjevanjem državne himne dok je na ceremoniji dodjele odličja izvođena olimpijska himna.
25.02.2018 15:16    Zimski sportovi   0 ​Zatvorene Zimske olimpijske igre u Pjongčangu Nakon 16 dan natjecanja XXIII zimske olimpijske igre u Pjongčangu zatvorene su u nazočnosti visoke sjevernokorejske delegacije te kćerke i savjetnice američkog predsjednika Ivanke Trump i bez ruske zastave, a hrvatsku zastavu na zatvaranju nosio je Dražen Silić, 32-godišnji pilot hrvatskog boba dvosjeda i četverosjeda.
22.02.2018 15:27    Zimski sportovi   0 Kinezi donijeli Mađarskoj prvo olimpijsko zlato u Pjongčangu Mađari Csaba Burjan, Victor Knoch, Shaoang Liu i njegov stariji brat Sandor Liu Shaolin osvojili su prvu zlatnu medalju za Mađarsku na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu pobijedivši u štafeti na 5.000 m u brzom klizanju na kratke staze Kineze i Kanađane.
20.02.2018 19:27    Zimski sportovi   0 Klizačica kojoj su ispale grudi ispisala povijest i srušila rekord Sjećate se klizačice kojoj su tijekom nastupa na Zimskim olimpijskim igrama u PyeongChangu ispale grudi? Samo dan kasnije uspjela je oboriti svjetski rekord. Gabriella Papadakis doživjela je veliku neugodost tijekom nastupa s partnerom Guillaumeom Cizeronom, a nakon nastupa Gabriella je istaknula kako joj je to "najveća noćna mora". Danas su Papadakis i Cizeron osvojili svoju prvu olimpijsku medalju i to sa 205.28 osvojenih bodova, što je rezultat bolji od svjetskog rekorda. To im na kraju ipak nije bilo dovoljno za zlato. Tessa Virtue i Scott Moir osvojili su naslov olimpijskih pobjednika sa 0.79 bodova više od Papadakis i Cizerona. Da nije bilo jučerašnjeg problema sa kostimom, zbog čega im je oduzet jedan bod, danas bi slavili zlatnu medalju. Jučer je na rasporedu bio kratki program, a kanadski par je imao 83.67 bodova, dok su Papadakis i Cizeron skupili 81.93 boda. U današnjem slobodnom programu skupili su 123.35 bodova i tako postavili svjetski rekord u tom dijelu natjecanja.
19.02.2018 14:00    Zimski sportovi   0 ​Olimpijske igre: Francuskinja pokazala grudi pred milijunima gledatelja Francuski klizački par Guillaume Cizeron i Gabriella Papadakis imali su dobar nastup u kratkom programu u Pjongčangu, ali su na naslovnice stigli i zahvaljujući "pehu" koju je zadesio klizačicu iz Francuske koja se zbog neugodnosti crvenila u Južnoj Koreji.
18.02.2018 19:57    Zimski sportovi   0 Bosanskohercegovački paraolimpijac Fahro Ćatović brončani u Češkoj Bosanskohercegovački paraolimpijac Fahro Ćatović i za vrijeme vikenda nastavio je s dobrim rezultatima. Tako je jučer na međunarodnom takmičenju u Češkoj u slalomu osvojio brončanu medalju, dok je danas u veleslalomu bio sedmi.
17.02.2018 10:31    Zimski sportovi   0 Već su podijelili medalje, a onda je doletjela češka senzacija i uzela zlato Ester Ledecka napravila je najveću senzaciju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu. Osvojila je zlatnu medalju u superveleslalomu sa stotinkom prednosti ispred srebrne Austrijanke Anne Veith (28), odnosno 11 stotinki ispred brončane Lihtenštajnke Tine Weirather (28). Ledecki je u dosadašnjoj karijeri najbolji plasman u Svjetskom kupu bilo sedmo mjesto u spustu u Lake Louiseu u prosincu prošle godine, dok je u superveleslalomu ostvarila dva 19. mjesta prošle sezone. Ove sezone je u Svjetskom kupu ukupno osvojila sedam bodova u superveleslalomu, a sada je u Pjongčangu šokirala skijaški svijet. Mlada Čehinja je sa starta krenula kao 26. nakon što su sve favoritkinje već završile svoje utrke i smatralo se kako su medalje podijeljene. Austrijanka Veith već je obavljala telefonske pozive i primala čestitke na obrani naslova, jer je prije četiri godina slavila u ovoj disciplini u Sočiju. Na novom zlatu čestitao joj je i predsjednik Međunarodnog olimpijskog odbora Thomas Bach. Početak nastupa za Ledecku nije slutio kako bi mogla ostvariti ovaj šokantan rezultat, njena prolazna vremena do sredine staze nisu bila među najboljima, ali je fantastično odvezla donji dio ledene padine u Jeongseonu. Zanimljivo, Ledecka će se u Pjongčangu natjecati i u daskanju na snijegu gdje je prema prognozama imala daleko veće izglede za odličje. "Kada sam prošla ciljem mislila sam da se radi o pogreški. Mislila sam, ma u redu, sada će promijeniti vrijeme, malo ću pričekati da dodaju koju sekundu na moje vrijeme. Ali ništa se nije dogodilo, samo su svi počeli vrištati i onda sam pomislila - ovo je uistinu čudno", rekla je Ledecka. "Mislila sam da sam osvojila zlato. Za mene je veliko iznenađenje da je Ledecka mogla ostvariti ovaj rezultat, ali čestitam joj na odličnoj vožnji", izjavila je Veth. Weirather se osvajanjem bronce pridružila svojoj majci Hanni Wenzel i ujaku Andreasu Wenzelu kao treća osvajačica olimpijskog odličja u obitelji. Majka Hanni je osvojila dva zlata, srebro i broncu, a ujak Andreas srebro i broncu. Ova je obitelj osvojila sedam od ukupno deset medalja koje je ova mala kneževina osvojila u povijesti na olimpijskim igrama. Velika favoritkinja, Amerikanka Lindsey Vonn (33), koja dominira brzim disciplinama u Svjetskom kupu, napravila je veliku pogrešku u donjem dijelu staze zbog koje je umalo izletjela u zaštitnu ogradu i zbog nje je utrku okončala na diobi šestog mjesta s 38 stotinki iza Ledecke. Vonn, koja je ostvarila 81 pobjedu u Svjetskom kupu, tako je ostala na samo dvije olimpijske medalje, zlatu u spustu i bronci u superveleslalomu iz Vancouvera 2010. dok je Soči 2014. propustila zbog ozljede. REZULTATI: 1. Ester Ledecka (Češ) 1:21.11 2. Anna Veith (Aut) 1:21.12 3. Tina Weirather (Lie) 1:21.22 4. Lara Gut (Švi) 1:21.23 5. Johanna Schnarf (Ita) 1:21.27 6. Federica Brignone (Ita) 1:21.49 6. Lindsey Vonn (SAD) 1:21.49 8. Cornelia Hutter (Aut) 1:21.54 9. Michelle Gisin (Švi) 1:21.57 10. Viktoria Rebensburg (Njem) 1:21.62
15.02.2018 14:36    Zimski sportovi   0 ​Najbolja hrvatska skijašica teško ozlijeđena na Olimpijskim igrama Leona Popović, 20-godišnja hrvatska skijašica, neće po dobrom pamtiti svoj prvi nastup na Olimpijskim igrama.
15.02.2018 09:17    Zimski sportovi   0 ​Svindalu zlato u spustu Norveški skijaš Aksel Lund Svindal osvojio je zlato na utrci spusta na Zimskim olimpijskim igrama u Pyeongchangu.
13.02.2018 15:11    Zimski sportovi   0 Ruski skijaš preživio dramatičan pad Ruski skijaš Pavel Trihičev proživio je stravičan pad tijekom spusta u alpskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, u kojem već danima vladaju nepovoljni vremenski uvjeti.