Danas je u sklopu 19.kola BH Telecom Premijer Lige na stadionu pod Bijelim Brijegom odigrana utakmica između HŠK Zrinjski i FK Radnik iz Bijeljine. Ovo je ujedno bila i posljednja utakmica proljetnog dijela prvenstva nakon koje slijedi stanka do 20.02.2020 godine. Plemići su napokon odigrali onako kako mogu i trebaju te slavili 1:0.

Počeo je Zrinjski nešto agresivnije ovaj susret, imao inicijativu koja je u 7.minuti donijela automatski i prvu spornu situaciju na susretu kada su domaći tražili penal zbog igranja rukom jednog od obrambenih igrača Radnika no sudac se nije oglasio.
U 13.minuti prijeti Radnik preko Đurića no Soldo je siguran. Minut kasnije Rugašević opasno centrira i ta lopta umalo da prevari Bilobrka no rezultat se nije mijenjao. U 17 i 18 minuti jedan za drugim prijete Rustemović i Tičinović no bezuspješno. Zrinjski je bio dobar, rastrčan ali u 30.minuti gosti opasno prijete preko Karića koji šutira kraj gola. Tičinović u 34.minuti trese mrežu Bilobrka ali suci signaliziraju zaleđe. Mora se spomenuti i izrazito loš travnjak na stadionu pod Bijelim Brijegom koji je umnogome otežavao igru objema momčadima. Zrinjski je i u 43.minuti zaprijetio no na odmor se odlazi s 0:0.

Drugo poluvrijeme nije donijelo uzbuđenja sve do 61.minute kada jedan od najvećih dužnika mostarskoj publici Damir Šovšić sjajno zahvaća loptu s nekih 19-20 metara i efektno matira Bilobrka. Zrinjski je napokon krunisao to što je svo vrijeme bio bolja momčad na terenu.

U 70.minuti opet se trese Radnikova mreža no opet su se oglasili suci sa zaleđem. U 75.minuti krasna akcija domaćih. Tičinović je uposlio Ibaneza koji na suprotnoj stativi sjajno pronalazi Mandića koji ne koristi stopostotnu šansu koju mu je pripremio Argentinac. Nakon kornera u 85.minuti pokušava Zlomislić no taj šut lak je plijen za Bilobrka. Lucho Ibanez u 90.min sam oči u oči s Bilobrkom no propušta šansu da udupla vodstvo Zrinjskog. Do kraja se rezultat nije mijenjao niti je bilo prigoda za takvo što pa će Zrinjski na pauzu s nešto komotnijom situacijom i osvojenim 31.bodom.

Autor: B.B./Pogled.ba