Malonogometaši Zrinjskog upisali su večeras drugi poraz u sezoni. Željezničar je pomalo iznenađujuće svladao Plemiće sa 5:2, i tako ekipu iz Mostara udaljio od borbe za naslov prvaka.

Anes Džafo doveo je Željezničar u vodstvu u 3. minuti, i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Nedžad Hodžić je u 22. minuti povisio na 2:0, a vratar Sedin Šahman u 33. minuti postigao treći pogodak za domaćina.
U 37. minuti Zrinjski je smanjio na 3:1 golom Tomislava, no zatim su Džafo i Gekić pogodili za 5:1 vodstvo Željezničara. Zvonimir Ćavar je golom u posljednjim trenucima ublažio poraz Zrinjskog.

U derbiju 8. kola Premijer lige Centar je sa 6:4 pobijedio Brotnjo.

Amel Handžić 3, Nijaz Mulahmetović, Bilal Jelić i Emir Sipović dali su golove za Sarajlije. Za ekipu iz Čitluka strijelci su bili: Luka Suton 2, Marin Šunjić i Ivan Marković.