Ekipa HŠK Zrinjski pobijedila je danas u gostima GOŠK sa 2:1 u prijateljskom susretu koji je igran na stadionu 'Perica Pavlović' u Gabeli.

Plemići su meč počeli u rezervnom sastavu, ali i u toj postavi uspjeli su postići dva gola u prvom poluvremenu domaćem timu. Na prvu priliku čekalo se sve do 20. minute i odmah je pao pogodak. Nakon sjajne akcije po desnoj strani je prošao Ćorluka, dodao do Mašića koji pogađa za vodstvo  Mostaraca.

Jedanaest minuta kasnije Mašić je imao novu dobru šansu, ali ovog puta je njegov udarac izblokiran u zadnji trenutak. Ono što nije tada pretvorio u gol, jeste u 43. minuti. Ovog puta mu je asistirao Čoko, a Mašić je bio dosta precizniji i to je bilo 0:2. Dojam koji su ostavili mladići koji su igrali u prvom dijelu doista je bio sjajan.

U drugom poluvremenu trener Plemića Mladen Žižović izveo je mnogo jači sastav pa su u igru između ostalog ušli Arežina, Bilbija, Ibanez i drugi.

Takav sastav Plemića stvorio je velike probleme GOŠK-u ali gol nije uspio postići. Pokušavali su u drugom poluvremenu Arežina, Radoš, Škrbić i Bilbija, ali nije bilo sreće za njih. Najbolje prilike imali su mladi Radoš i Bilbija, ali oba udarca završavala su na gredi domaćeg tima.

S druge strane, GOŠK iz jedine prilike dolazi do gola. U 73. minuti domaći su dobili penal, a siguran s bijele točke bio je Ukrajinac Korniev.

Kasnije se ispostavilo da je to i konačan rezultat ovog susreta.

Zrinjski za samo četiri dana igra novu prijateljsku utakmicu i to u Mostaru protiv Čapljine.

GOŠK - Zrinjski 1:2

NK GOŠK: Lukač, Arsić, Despotović, Turanjanin, Jusufbašić, Simeunović, Lovyniuk, Šunjić, Savić, Šivšić, Rizvanović.

HŠK Zrinjski: Brkić, Čorluka, Bekić, Lovrić, Radoš, Enin, Bošković, Bašić, Čoko, Imeri, Mašić.