Grigor Dimitrov ostvario je jedan od rezultata karijere plasiravši se u polufinale US Opena nakon pobjede protiv Rogera Federera, vlasnika čak dvadeset Grand Slam titula.

Kao 78. igrač svijeta Grigor Dimitrov se senzacionalno probio u polufinalu US Opena.

Na tom putu pobijedio je i najveću prepreku, svog idola i prijatelja Rogera Federera.

Federer je imao određenih problema s leđima, nakon četvrtog seta otišao je u svlačionicu na tretman, nije pomoglo.

U drami koja je trajala tri sata i deset minuta, Dimitrov je porazio Federera rezultatom 6:3, 4:6, 6:3, 4:6, 2:6.

Otkada je kao tinejdžer ušao u svijet tenisa, gotovo da nije bilo teniskog eksperta koji ga nije povezivao s Federerom, Grigor je napokon ispunio očekivanje.

US Open: Medvedev prvi put u polufinalu Grand Slam turnira

Peti tenisač svijeta, 23-godišnji Rus Daniil Medvedev prvi put u karijeri probio se u polufinale na Grand Slam turnirima, nakon što je u četvrtfinalnom dvoboju US Opena odigranom na stadionu Arthur Ashe svladao 34-godišnjeg Švicarca Stana Wawrinku (ATP - 24.) sa 7-6 (6), 6-3, 3-6, 6-1 za dva sata i 34 minute igre.

Medvjedev će se za mjesto u svom prvom Grand Slam finalu boriti protiv Bugarina Grigora Dimitrova.