Odbojkašice SOK Mostar poražene su večeras u Gradačcu u okviru 15. kola Premijer Lige od ekipe Kule rezultatom 3:0 u setovima (25:18, 25:22, 25:23).

Iako su Mostarke u večerašnju utakmicu ušle kao favoritkinje, od pobjede ipak nije bilo ništa.

Loš prijem servisa i indisponiranost, uz naravno kvalitetnu igru domaćeg tima, bili su prečac za prvi ovogodišnji poraz mostarskih odbojkašica.

Prijem servisa posebno loše je funkcionirao u prvom setu koji su domaće odbojkašice dobile lagano s 25:18.

Mostarke su u drugom i trećem setu podigle nivo igre no nije to bilo blizu igre koju su "Sokice" pružile u prošlom kolu protiv ekipe "HE na Drini" iz Višegrada.

Odsustvo najbolje igračice Tamare Ćešić večeras je bilo itekako osjetno u igri gostujućeg tima, pa je poraz nakon svega bio neminovnost. Idući ispit SOK Mostar imat će u Banjaluci u sklopu polufinala Kupa Bosne i Hercegovine već u narednu srijedu