Tagovi

Juniorska nogometna U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine, koju vodi izbornik Toni Karačić, izgubila je od Danske s 3:2 susret prvog kola Grupe 7 elitne runde kvalifikacija za Europsko prvenstvo, koje će u srpnju ove godine biti održano u Finskoj.

Danska je do vodstva došla u 28. minuti pogotkom Jonasa Winda, a krajem prvog poluvremena, točnije u 42. minutu, drugi gol za domaćina postiže Carl Holse.

Početkom drugog poluvremena Jens Odgaard je povećao prednost Danaca na 3:0, a Nedim Hadžić u 59. minutu smanjuje na 3:1.

BiH se u potpunosti vraća u ovaj susret pogotkom Benjamina Hadžića u 79. minutu, ali bh. nogometaši do kraja meča nisu uspjeli postići i treći pogodak.

Pored ove dvije ekipe na turniru, koji se igra od 21. do 27. ožujka u danskom Silkeborgu, sudjeluju još reprezentacije Austrije i Turske. U prvom susretu ove grupe Turska je svladala Austriju s 2:0.

U drugom kolu BiH 24. ožujka igra protiv Austrije (13.00 sati), a nastup na turniru završava 27. ožujka susretom protiv Turske (14.00 sati).