U derbiju 11. kola prvenstva BiH košarkaši Zrinjskog pobijedili su večeras u dvorani na Bijelom Brijegu ekipu Sparsa s 97:87 (25:23, 31:23, 21:17, 20:24).

Nakon prvog poluvremena Zrinjski je imao vodstvo 56:46, a dobru igru Mostarci su pružili i na otvaranju nastavka susreta.

Domaćin je u posljednju četvrtinu ušao s vodstvom 77:63, i očekivalo se da mirno privede susret kraju. No, tog razmišljanja nisu bili gosti koji posljednjih deset minuta igre otvaraju serijom 10:0.

Manjgagić je šest minuta prije kraja pogodio za dva poena i Sparse doveo na poen zaostatka 79:78. Važnu tricu tada postiže Šutalo i održava prednost domaćina.

Otpor gostiju definitivno je slomljen minutu i devet sekundi prije kraja susreta, kada je Princ sa linije slobodnih bacanja donio vodstvo Zrinjskom 93:85.

Marko Šutalo 20 i Torrion Brummit 19 koševa najefikasniji kod Zrinjskog, u ekipi Sparsa po 15 poena poena dali su Manjgafić i Josipović.