U prvom kolu preliminarne faze UEFA Futsal Cupa ekipa Mostar SG je u dvorani Midhat Hujdur Hujka u Mostaru pobijedila Belediyespor s 7:3.

Aladžić je doveo u 5. minuti domaćina u vodstvo, a zatim su Turci poravnali Altunaya. Bošković je u 10. minuti pogodio za prednost Mostar SG-a 2:1. No, zatim su gosti postigli postigli dva gola preko Onura Mengija i Buraka Ozdemira. Do kraja prvog poluvremena Mostar SG je preokrenuo rezultat u svoju korist s dva pogotka Kahvedžića.

U nastavku utakmice na terenu je postajala samo momčad Mostar SG koja je postigla tri pogotka i stigla do uvjerljive pobjede. Vesić, Kahvedžić i Aladžić bili su strijelci u drugom poluvremenu.

Sutra u istom terminu prvak Bosne i Hercegovine snage će odmjeriti s estonskim Narva Unitedom, koji je danas u utakmici prije ove, svladao albanskog prvaka Flamurtarija rezultatom 4:3.