Na stadionu Rođeni u Vrapčićima danas su se u derbiju 16.kola BH Telecom Premijer Lige sastali Velež i lider prvenstvene ljestvice FK Sarajevo a slavili su na kraju gosti rezultatom 1:2.

Iako je sve prije početka susreta sugeriralo da će ovo biti tvrda i neizvjesna utakmica Sarajevo je lakše od očekivanog u prvom poluvremenu izlazilo na kraj s obranom Veleža, te su tijekom te dionice stvorili nekoliko sjajnih šansi i pravo je čudo da je prednost gostiju nakon prvih 45 minuta bila samo 0:1.

U 8. i 12. minuti opasno je prijetio Benjamin Tatar no Bobić je sačuvao mrežu. Ipak samo minut kasnije Ahmetović sjajno pronalazi Velkoskog a kapetan gostiju efektno pogađa za 0:1. Sjajne šanse imalo je Sarajevo i u 32. te 41.minuti no Velkoslki i Ahmetović ne pogađaju.

Drugi dio počinje velikom šansom Fajića da poravna ali Džafić sjajno brani napadaču Veleža. I u 50.min velika gužva pred golom gostiju ali Džafić opet rješava sve. U 57.minuti u 16-tercu Veleža oboren je Rahmanović, sudac pokazuje na bijelu točku a siguran izvođač je Rahmanović koji udvostručava prednost Sarajeva.

No uzbuđenjima tu nije kraj, u 62.minuti Čivić sjajno zahvaća loptu na vrhu kaznenog prostora i Džafić je nemoćan, Velež je smanjio na 1:2. Utakmica se tad rasplamsala, Velež je uspostavio ravnotežu i počeo stvarati šanse. Ipak, unatoč crvenom kartonu Šabanovića bordo tim se obranio i kući odlazi s velika tri boda koja ih ostavljaju na vrhu premijerligaške ljestvice.

Autor:B.B./Pogled.ba