Večeras su u dvorani na Bijelom brijegu utakmicu 6. kola odbojkaške Premijer Lige za žene svoj susret odigrale odbojkašice SOK Mostar i ŽOK Kula iz Gradačca.

Na kraju su Mostarke uspjele zabilježiti novu pobjedu no gošće obzirom na svoju mladost mogu itekako biti zadovoljne svojom igrom u drugom i trećem setu.

SOK Mostar je utakmicu dobio s 3:0 u setovima (25:15, 31:29, 25:19) no bilo je velike borbe za nove bodove.

Nakon što su projurile kroz prvi set domaće odbojkašice su sebi dozvolile opuštanje koje ih umalo nije koštalo drugog seta jer su odbojkašice Kule imale dvije set lopte.

Ipak, sretno i spretno "Sokice" su i ovaj dio igre riješile u svoju korist pa su u nastavak igre ušle s dva seta na svom kontu. I u trećem setu viđen je dobar otpor gošći no prevaga je otišla na stranu Mostarki koje su nakon dva poraza opet uspjele poći putem pobjeda. SOK Mostar sad je na 4-2 omjeru pobjeda i poraza.