Košarkaši SKK Student večeras su u dvorani na Bijelom Brijegu došli do iznimno važne i teške pobjede nad mladom ekipom HKK Široki II igranoj u sklopu 12.kola košarkaške Lige Herceg Bosne. Mostarski tim slavio je rezultatom 98:87 u odličnoj utakmici i tako ostao u samom vrhu ljestvice.

AU: B.B.

Početak susreta donio je praktički igru bez obrana pa je u prvoj četvrtini viđeno čak 57 poena (30:27). U drugom dijelu Student je zaigrao dosta bolje u obrani pa je sve to rezultiralo i prednošću 51:41 na poluvremenu.

No mladi Širokobriježani nisu se predavali. Sjajnom energijom i odličnim šutom u nastavku izabranici Damira Vujanovića istopili su prednost domaćeg tima na samo -3 na kraju trećeg perioda, a u 4/4 uspjeli su i povesti. No tada su najiskusniji igrači mostarskog tima preuzeli stvar u svoje ruke, pogodili neke bitne šuteve, kaznili neke brzopletosti u igri mlade momčadi Širokog i teško ali zasluženo slavili novu važnu pobjedu.

Danijel Zovko s 24 koša najzaslužniji je za pobjed Studenta, dok su sjajni bili Golemac s 20, Obradović 19 i Mikulić sa 16 poena a svi su oni odigrali najbolje onda kada je bilo najpotrebnije. Toni Ćutuk je s 19 poena predvodio HKK Široki II, Bošnjak je dodao 15, a Čović 14 poena.