Jedan od derbija 19.kola BH Telecom Premijer Lige Bosne i Hercegovine večeras su u Širokom Brijegu igrali NK Široki - FK Borac. Utakmica je u svakom slučaju opravdala epitet derbija jer su oba tima pružila fantastičnu igru i veliku borbenost koja je rezultirala golovima i neizvjesnošću. Na kraju je utakmica završila bez pobjednika rezultatom 2:2.

AU: B.B.

Već u 5.minuti Stojan Vranješ najavio je svoju dobru partiju no njegov šut nije bio precizan. No već u 8.minuti najbolji igrač gostiju popravio je dojam otprije tri minute. Poslije sjajne kontre Borca golman Širokog obranio je zicer Miriću koji se opet domogao lopte i sjajno uposlio Vranješa koji je zakucao loptu ispod prečke. Mogao je Široki uraditi nešto više u 11.minuti no Ćorić promašuje loptu u kaznenom prostoru Borca.

U 14.minuti novi šok za domaće. Kajkut je uposlio Milutinovića koji šutira, lopta se odbija od nekog od obrambenih nogometaša Širokog, vara Zlomislića i već je 2:0 za Borac. U 21.minuti sporna situacija u kaznenom prostoru gostiju. Široki je tražio penal jer je lopta pogodila u ruku Danilovića no sudac Šehović nije se oglasio. U 31.minuti umalo 3:0. Zakarić je uposlio Kajkuta koji šutira tik kraj gola Širokog. I dva minuta poslije isti igrač je i odličnoj šansi no ovaj put ne iskorištava sjajan pas Vranješa. Sedam minuta do kraja poluvremena Barišić dobro šutira prema golu Lučića no na odmor se ide s prednošću tima iz Banja Luke 2:0.

Dobro je Široki otvorio drugo poluvrijeme. Već u 47.minuti sjajna prigoda, Cipetić pronalazi Pervana no on promašuje iz izgledne situacije. Šest minuta nakon toga Dino Ćorić šutira iz dobre pozicije no Lučić se nije dao savladati. Ipak, u 57.minuti kapetan Širokog krasno proigrava Pervana koji vraća Široki u igru, rezultat je 1:2. U 65.minuti domaći poslije starta na Nikiću opet traže penal no sve što dobivaju je odmahivanje rukom sudije Šehovića. No Široki sjajnu igru u drugom poluvremenu okrunio je novim pogotkom u 70.minuti. Cipetić je krasno centrirao s desne strane a Angelovu nije bilo teško poravnati rezultat na 2:2. I nakon dvije minute Makedonac je u šansi a ovaj put ne poentira.

Široki i dalje napada i samo minut kasnije Milutinović i Lučić zajedničkim snagama spašavaju potpuni preokret Širokobriježana. Borac napokon malo dolazi do daha i u 81.minuti Dujaković sjajno šutira i umalo savladava Zlomislića. Stiskao je Široki do kraja, imao više od igre, u nadoknadi stvorio veliki pritisak no ova sjajna utakmica završila je bez pobjednika rezultatom 2:2.