Košarkaši Zrinjskog ostvarili su večeras prvu pobjedu u regionalnoj ABA Ligi 2. Mostarci su na svom parketu pobijedili drugog bh. predstavnika Bosnu s 76:70 (23:18, 16:15, 20:21, 17:16).

S dvije trice Ramljaka u prvoj četvrtini Zrinjski dolazi do vodstva 18:11. Za goste je uzvratio Ikonić uspješnim pokušajem za tri poena. Prva dionica završena je vodstvom domaćina 23:18.

U drugoj četvrtini Ramljaku se pridružio i Miličević, te su košarkaši Zrinjskog stigli do dvoznamenkaste prednosti (35:24). Do kraja prvog dijela gosti su smanjili zaostatak, pa je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 39:33.

Bosna je bolje otvorila drugo poluvrijeme, i tricom Kneževića sredinom treće četvrtine došla do minimalnog vodstva 46:43. Domaćin ponovno preuzima vodstvo nakon poena Princa, i nove trice Ramljaka, a u napadačkom dijelu priključio se i Šutalo. U posljednju četvrtinu ulazi se kod vodstva Zrinjskog 59:54.

Zrinjski u četvrtoj dionici igre nije dopustio povratak gostima u susret. Četrdeset tri sekunde prije kraja Ramljak je poentirao na dodavanje Princa za vodstvo 70:61, i tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Mostaru.

Marko Ramljak 19 i Marko Šutalo 16 poena bili su najefikasniji kod Zrinjskog, u ekipi Bosne bolji od ostalih Draško Knežević sa 11 koševa.