Veliki hercegovački derbi u 22.kolu Premijer Lige BiH na širokobriješkoj Pecari odigrali su NK Široki i HŠK Zrinjski. Na kraju su se oba tima morala zadovoljiti po jednim bodom nakon što je susret završen rezultatom 1:1.

U sjajnoj atmosferi na Pecari gledatelji su na prva veća uzbuđenja čekali 20 minuta kada je Bilbija zaprijetio domaćem golmanu no nije bio precizan. No u 25.minuti kombinira Zrinjski, Bilbija šutira, Zlomislić nevjerojatno brani no na odbijenu loptu nalijeće Filipović i među gledateljima iz Mostara nastaje oduševljenje, Zrinjski vodi 1:0. Samo tri minute kasnije šutira Asim Zec, no promjene rezultata nije bilo. U 35.minuti raduju se domaći navijači. Barišić sjajno centrira u kazneni prostor Zrinjskog, reakcija Rugaševića nije bila najbolja i kapetan Širokog Dino Ćorić zakucava loptu iza Horkaša koji prima svoj prvi gol u dresu Zrinjskog. Preuzeo je Široki laganu inicijativu nakon gola no promjene rezultata ni šansi do kraja prvog dijela nema.

I drugi dio počinje s opreznom igrom na obje strane. Ritma je bilo puno, no šansi malo. U 67.minuti trese se mreža Zrinjskog, no sudija Kaljanac opravdano zbog zaleđa poništava pogodak, ostaje 1:1. Široki je i dalje bio taj koji je imao inicijativu no ona je bila jalova. Opet je uslijedila mirnija igra, loptu je u nogama imao domaći tim, a Zrinjski se dobro branio. Iako, bilo je čudno, obzirom da su Žižovićem timu bodovi bili nasušno potrebni, da se Zrinjski brani, no to je neka druga tema. Do kraja se rezultat nije mijenjao, niti je bilo ozbiljnijih prigoda. Hercegovački derbi završio je s miroljubivih 1:1.