Na stadionu pod Bijelim Brijegom danas je u jako teškim uvjetima za igru odigrana utakmica 16. kola BH Telecom Premijer Lige između HŠK Zrinjski i FK Tuzla City.

Pod vodstvom Nenada Gagre koji je imenovan privremenim šefom stručnog stožera Plemići su ostvarili izuzetno važnu pobjedu uvjerljivim rezultatom 4:0. Iako se dugo vijećalo hoće li se igrati ili ne momčadi su istrčale na teren.

Unatoč teškom terenu vidjeli smo izuzetno živo prvo poluvrijeme. Zaprijetio je prvi Zrinjski, sjajno je šutirao Rustemović iz slobodnjaka, Fejzić krajnjim mukama izbija u korner. Samo dvije minute kasnije Zrinjski vodi, Čirjak je šutirao, lopta kači Hadžanovića i vara Fejzića, rezultat je 1:0.

Mario Tičinović nakon dugo vremena zaigrao je u početnoj postavi Zrinjskog i odmah pokazao koliko je nedostajao jer je pravio velike probleme obrani Tuzle po lijevoj strani. U 12 minuti krasno je pokušao nakon lažnjaka ali bio je neprecizan.
Velika borba po nehumanim uvjetima za igru vidjela se sve do 35. minute kada vidimo skoro identičnu situaciju kao kod prvog gola Plemića. Petar Kunić je šutirao, lopta pogodila ovaj put Terzića, Fejzić po drugi put ni kriv ni dužan vadi loptu iz mreže.

Treba naglasiti da je domaći tim pokazao dosta više u prvom dijelu i iako su oba gola pala nakon odbijanja lopte od protivničke nogometaše vodstvo Zrinjskog na poluvremenu bilo je sasvim zasluženo jer je Nenad Gagro u potpunosti nadigrao rivala s protivničke klupe Elvira Baljića.

Kiša je prestala u međuvremenu pa su se početkom drugog dijela stvorili koliko toliko normalniji uvjeti za igru.
U 55. minuti prva akcija vrijedna spomena u 2. poluvremenu bio je šut Crnkića koji je blokirao Barbarić. U 64. minuti Ramić je bio u sjajnoj situaciji da vrati Tuzlu u igru no Barbarić sjajnom reakcijom spašava Zrinjski. Odmah u idućem napadu je sijevnula kontra. Sjajni Tičinović je probio po lijevoj strani i odlično uposlio još jednog povratnika Mandića koji prvijencem u ovoj sezoni postavlja sigurnih 3:0 za Zrinjski.

Kristijan Stanić koji je ušao umjesto Tičinovića u nastavku u 80. minuti je dotukao Tuzlake. Sjajan centaršut Barišića a dijete Zrinjskog Stanić zabio je svoj prvi gol u službenim utakmicama za seniorski tim. Taj gol i zapečatio je sudbinu gostujućeg tima koji nije više stvarao veće prijetnje po gol Plemića koji su do kraja susreta mirno iskontrolirali utakmicu i ubilježili više nego vrijedne bodove koji su ih ostavili u blizini vodećih timova Premijer Lige. Istina, bilo bi nefer ne spomenuti krasan šut Jove Kojića sa 26,27 metara koji je zaustavila prečka ali koji i da je ušao ne bi u konačnici promijenio ništa u ovom susretu. Na premijeri s Nenadom Gagrom na čelu, Zrinjski je ubilježio jako važnu i zasluženu pobjedu.

HŠK Zrinjski: Brkić, Gojković, Čirjak, Zlomislić, Kunić, Barbarić, Ibanez, Rustemović, Mandić, Tičinović, Kadušić.

FK Tuzla City: Fejzić, Crnkić, Beganović, Kojić, Ramić, Terzić, Hadžanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Zlatković.

Autor: B.V./Pogled.ba