Ispred nogometaša HŠK Zrinjski danas je stajao još jedan veliki premijerligaški derbi. U 14. kolu BH Telecom Premijer Lige pod Bijelim Brijegom Zrinjski je dočekao FK Željezničaru utakmici koja je igrana pod imperativom pobjede za domaći tim.

Počelo je kao i obično pod Bijelim Brojegom , oprezno i ispitivački. Ipak, prva prigoda pripada gostima u 3. minuti kada Zec iz dobre pozicije šalje loptu preko gola. Samo minut kasnije skoro na isti način za Zrinjski uzvraća danas odlični Lucho ibanez.

Kasnije je Zrinjski oduzeo loptu igračima Željezničara i diktirao tempo no ni je u tim trenutcima bilo većih prigoda na obje strane. U 19. minuti kontra Željezničara no Rugašević spašava isped Krpića u zadnjim momentima.

Nije do 35. minute bilo nikakvih uzbuđenja pod Bijelim Brijegom iako je Zrinjski bio bolji takmac na terenu. Tada, nakon kornera Kunić prima loptu i iz neposredne blizine matira Erića za veliko slavlje okupljenih 3000 navijača na mostarskom stadionu. Do kraja poluvremena bilježimo još šut Ibaneza ali pravo u Erića. Prednošću danas razigranih Plemića otišlo se na poluvrijeme.

Nikakvih uzbuđenja od početka drugog poluvremena nije bilo, sve do 55. minute susreta kada Veselinović sjajnom loptom pronalazi Štilića kojem nije teško savladati Brkića i poravnati rezultat na 1:1. U tim trenutcima Zrinjski je izgubio momentum koji je dobio nakon vodstva te su gosti uspjeli uspostaviti ravnotežu u igri. Pad u igri Zrinjskog gosti umalo kažnjavaju u 66. minuti kada nakon slične akcije kao kod prvog gola lopta dolazi do Štilića koji ovaj put pogađa stativu.

Ulazak u igru mladog kod Zrinjskog kao da je domaćem timu unio malo nove krvi u vene. Probio je 19-godišnjak nekoliko puta po lijevoj strani, izborio nekoliko kornera iz kojih Plemići nažalost nisu uspjeli napraviti ništa. Kada je već počelo kulminirati nezadovoljstvo na stadionu pod Bijelim Brijegom, u 81. minuti ukazao se Dario Rugašević koji poslužuje Kunića a stasitit Banjalučanin postaje junak Zrinjskog zabivši svoj drugi gol na ovom susretu.

U 86. minuti stopostotna šansa za Ivana Lendrića koji izlazi sam ispred Erića vratara Želje no golman momčadi s Grbavice fantastično skida zicer nekada najboljem topniku Premijer Lige. Umalo to da kazni Sulejman Krpić ali Brkić uz pomoć Barbarića otklanja opasnost za domaći tim.  Do kraja nije bilo uzbuđenja, bar ne onih prevelikih jer je Lendrić uprskao još jednu priliku, pa je Zrinjski uspio prekinuti dugi post i slaviti važnu pobjedu. Unatoč golovima Kunića, igrač ove utakmice zasigurno je bio Dario Rugašević.

HŠK Zrinjski: Brkić, Barišić, Ibanez, Jakovljević, Gojković, Rustemović, Čirjak, Zlomislić, Rugašević, Kunić, Lendrić.

FK Željezničar: Erić, Stevanović, Krpić, Zec, Stanić, Štilić, Alispahić, Sadiković, Bojo, Osmanković, Sipović.

Autor: B.V./Pogled.ba