Čelik je u 11. kolu BHT Premijer nogometne lige Bosne i Hercegovine ugostio tuzlansku Slobodu, a susret je završio neriješenim rezultatom 0:0.

Domaćin je na početku utakmice imao nekoliko prilika, ali Haris Dilaver u 6. minuti u petercu gostiju nije uspio dobro zahvatiti loptu glavom. Minutu kasnije Anel Dedić nije uspio iskontrolirati loptu na oko šest metara od gola pa su gosti otklonili opasnost. Dilaver je u 9. minuti s oko sedam metara šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

Gosti su u 33. minuti istrčali brz kontranapad, ali golman Bojan Pavlović napustio gol i blokirao šut Samira Bekrića s oko 10 metara iskosa s lijeve strane. U nastavku iste akcije, domaći stoper Slavko Brekalo zaustavio je na gol-liniji šut s oko šest metara koji je uputio Asim Muratović.

Čelik ponovo agilniji i na otvaranju drugog poluvremena, ali je najbolja šansu na utakmici imala Sloboda, odnosno Bekrić. On je u 68. minuti ponovo izašao sam pred Pavlovića, koji je ponovo napustio gol te njegov šut s oko 10 metara skrenuo u korner.

Čelik je, nakon prodora kapitena Anela Dedića, u 74. minuti ponovo zaprijetio, ali je šut Mahmutovića s oko sedam metara otišao preko gola. Nakon kornera s desne strane u 87. minuti, preko gola je glavom s oko pet metara šutirao i stoper Čelika Vedran Vrhovac.

U sudačkom vremenu Nermin Jamak na petercu nije uspio zahvatiti loptu koju mu je ubacio Dedić, pa je susret na Bilinom polju, koji je promatralo oko 1.000 gledatelja, okončan bez pobjednika i bez golova. (Fena)